Jednorazové nitrilové zdravotnícke rukavice Mercator NITRYLEX modré celotexturované 100 ks

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5 (1)Počet hviezdičiek je 5 z 5
Cena
3,89 € s DPH

Výrobca

Kód produktu
RUKNIT_MERC_M_TEXT_

Varianta neexistuje
XL

balenie

Nadčasová klasika nitrilových rukavíc v novej podobe - plne textúrované rukavice zaisťujú pevný úchop a tým aj bezpečnú prácu v najrôznejšom prostredí.
Balenie obsahuje 100 ks.  viac

Nadčasová klasika nitrilových rukavíc v novej podobe - plne textúrované rukavice zaisťujú pevný úchop a tým aj bezpečnú prácu v najrôznejšom prostredí.

Tieto rukavice sú bariérou pre vírusy, baktérie a plesne potvrdenú prísnymi skúškami. Viditeľná textúra pomáha pri práci v mokrom a vlhkom prostredí, a ideálne sa tak osvedčí doma pri upratovaní, maľovaní a pod. Sú vhodné na styk s potravinami a neobsahujú škodlivé ftaláty, čo umožňuje minimalizovať výskyt podráždenia a alergií.

 • Zdravotnícky a ochranný
 • Kategória: III
 • Typ: B
 • Vyrobené z nitrilu
 • Balenie obsahuje 100 ks diagnostických/ochranných rukavíc
 • Nepudrované
 • Textúrované na celom povrchu
 • Manžeta: rolovaná
 • Vhodné pre citlivú kožu
 • Dĺžka rukavice: 240 mm
 • Odporúčané najmä pre: všeobecné použitie pri lekárskom vyšetrení, ošetrovateľská starostlivosť, umývanie a dezinfekcia, upratovanie, laboratórne práce, pracovníci stomatologických a veterinárnych ordinácií, beauty salónov, kozmetické salóny a tetovacie domácimi prostriedkami. , záhradnícke práce, potravinárstvo, cukrárska výroba, majstrovanie, maľovanie stien/predmetov. 

Vyhlásenie o zhode

Návod na použitie

Normy a certifikáty: EN 455(1-4), EN ISO 15223-1, EN 1041, EN ISO 374-1, EN ISO 374-2, EN 374-4, EN ISO 374-5, EN 16523-1, EN ISO 21420, Nariadenie (EÚ) 2016/425Nariadenie (EÚ) 2017/745Koronavírus, ako aj ďalšie vírusy a baktérie, sa hojne šíria tým, že sa rukami dotýkame tváre, očí alebo nosa. Hygienu rúk môžeme našťastie účinne zvýšiť používaním ochranných rukavíc z nitrilu, vinylu alebo bavlny.

Predovšetkým v obchodoch, na cestách, pri práci v rizikovom prostredí aj na ďalších miestach sú rukavice nepostrádateľnou pomôckou. Rovnako vám prídu vhod doma pri upratovaní, práci s potravinami a ďalších prácach.

Ako nitrilové, tak vinylové rukavice môžu používať aj alergici, ktorí neznesú kontakt s latexovým materiálom.


A pre ktorý materiál sa rozhodnúť?

Latexové rukavice sú vyrobené z prírodných materiálov, sú veľmi elastické, mäkké a príjemne sa nosia. Sú tiež veľmi odolné proti kyselinám a zásadám, ale nechránia pred všetkými olejmi, príp. rozpúšťadlami.

Vinylové rukavice sú naopak rýdzo syntetický výrobok, ktorý sa najčastejšie využíva v zdravotníctve, potravinárstve av priemysle. Sú veľmi hladké na povrchu, ale nie sú až také pružné.

Nitrilové rukavice sú taktiež syntetickým produktom, ktorý ponúkame v niekoľkých farbách. Oproti iným druhom rukavíc majú oveľa väčšiu odolnosť proti chemikáliám a pretrhnutiu. Ich najväčšou výhodou je to, že nespôsobujú žiadne alergické reakcie. Nitril je najvhodnejší materiál na použitie v zdravotníctve, potravinárstve, upratovaní, alebo kozmetike.


Parametre

Materiál Nitril
Typ rukavíc Nesterilné
Verze Nepudrované
Rozsah veľkostí S, M, L, XL
Farba Modrá
Obsah balenia (ks) 100 ks