1 ks Rychlý test na COVID-19 zo vzorky moču

Výrobca

Kód produktu
TEST_MOC1

Cena
3,96 € bez DPH 4,36 € s DPH

Skladom
ks

Rýchly Foaming Test-jediný test, ktorý rozpozná nákazu COVID-19 ešte pred prejavom príznakov.

Sada testu na detekciu koronavírusu zo vzoriek moču.

Citlivosť: 92%, špecificita: 89%, celková presnosť: 90,5% viac

TEST PENIVOSTI TESTOVACIA SÚPRAVA COVID-19 SCREENING TEST KIT
Sars COV-2 sa rýchlo množia, akonáhle vstúpi do tela. Medzitým, ako nastanú klinické príznaky a nálezy na pľúcach, sa v tele začnú objavovať niektoré metabolické a chemické zmeny. Niektoré z týchto zmien môžeme pozorovať takmer hneď v krvi a moči. Na to môžu nadväzovať testy, ako tento zatiaľ jediný test, ktorý rozpozná nákazu COVID-19 hneď po vstupe vírusu do tela a ešte v jeho inkubačnej dobe pred prejavením príznakov.

Základné kamene proteínové štruktúry vírusu Sars ČOV-2 pozostávajú z aminokyselín serínu a arginínu. Reagujúcu zložku v skúmavke Foaming Test je zvlášť citlivý na tieto aminokyseliny a ich metabolity. Z tohto dôvodu test rozhodne nefunguje u druhov chrípky, ktorých proteínová štruktúra sa skladá z aminokyselín lyzínu a glutamínu. Výrobca vyvinul test, ktorý z moču skúma metabolity Sars ČOV-2, nielen živý a mŕtvy vírus ako u antigénne testy a PCR testov. Preto výsledky tohto testu sú ďaleko viac dôkazov, než výsledky akéhokoľvek testu vrátane PCR, ktorý nákazu objaví neskôr.

Reagujúcu zložku (MSK) v teste je špeciálne pripravený v laboratóriu a reagujúce penením s niektorými látkami patriacimi k vírusu (a metabolity týchto látok), ktoré by normálne nemali byť v moči a sú spôsobené vírusom. Vzorka v skúmavke pení. Rýchlosť penenie sa zvyšuje priamo úmerne vírusovej záťaži v tele. Menej peny sa vyskytuje u ľudí s nízkou vírusovou záťažou a na začiatku infekcie po vstupe vírusu do tela a viac peny sa vyskytuje u ľudí s väčšou vírusovou záťažou tzn. na špičke priebehu infekcie.

Na základe údajov získaných z laboratórnych štúdií u pacientov s diagnostikovanou COVID-19 a zdravých jedincov, ktorí COVID-19 nemali, bola na skúmavke vytvorená farebná škála. Výsledky skúšky penivosti sa hodnotí podľa tejto farebnej škály.

  • rýchly
  • bez nutnosti odosielať vzorky do laboratória
  • odber vzorky z moču
  • návod je v českom jazyku

Sada obsahuje 1 ks testu.

1x testovacie skúmavka s aktívnou látkou
1x extrakčné nádoba na moč
1x striekačka na presné stanovenie hladiny moču v skúmavke
návod na použitie (na stiahnutie tu)


PUSTUP PREVEDENIE TESTU:

1) odskrutkujte viečko a odoberte moč do veľkej nádobky (nie do skúmavky)
2) zaskrutkujte viečko a strhnite nálepku na viečku
3) vezmite do ruky skúmavku a žltým viečkom ju nasaďte dovnútra na ventil v nádobke s močom (skúmavku nasadzujete zo zhora do nádobky)
4) moč začne vďaka podtlaku prúdiť nahor do skúmavky, je veľmi dôležité ju naplniť presne k čiernej ryske (ak sa nepodarí, tak odstránite alebo pridáte pomocou injekčnej striekačky presne na rysku)
5) pretrepte sa skúmavkou 15 sekúnd
6) dvakrát kliknite na skúmavku, aby pena spadla a nechajte 60 sekúnd stáť na rovnom povrchu
7) tam kde Vám končí pena odčítajte výsledok

INTERPRETÁCIA VÝSLEDKOV

Zelená zóna:
V moči sa nenachádza žiadna vírusová nálož. Prívetivý klinický nález. Ak sa nachádza výsledok penového testu u osôb, ktoré boli pozitívne testované na ochorenie COVID-19, v zelenej zóne, jedná sa o úspešnú liečbu a vírusová nálož v tele bola zlikvidovaná. Osoby, ktorých výsledok penového testu sa nachádza v zelenej zóne, ale zároveň majú pozitívny test PCR: Vzhľadom k tomu, že mohlo z nejakých dôvodov, ako je kontaminácia a / alebo skrížená reaktivita, dôjsť k chybnému vyhodnotenie PCR pozitivity, by sa príznaky mali vyhodnotiť v plne vybavenom zdravotníckom zariadení. Osoba by mala podstúpiť príslušné krvné testy, HRCT pľúc a opätovne absolvovať nový PCR test.

Žltá zóna:
Prítomnosť nižšia vírusovej nálože v moči (a / alebo patologických zmien spojených s vylučovaním určitých látok, ktoré by za normálnych okolností nemali byť v moči prítomné) znamená podozrivý klinický nález. U osoby je nutná ďalšia kontrola *.

Oranžová zóna:
Prítomnosť vyššej vírusovej nálože v moči (a / alebo patologických zmien spojených s vylučovaním určitých látok, ktoré by za normálnych okolností by nemali byť v moči prítomné) znamená nepriaznivý klinický nález. Osoby, ktoré majú príznaky ochorenia COVID-19, ktorých výsledky testu sa nachádzajú v oranžovej zóne, by mali kontaktovať najbližšie zdravotnícke zariadenie a zároveň maximálne dodržiavať pravidlá spoločenských rozstupov a hygienická a ochranná nariadenia. Osoby bez príznakov, ktorých výsledky testu sa nachádzajú v oranžovej zóne, by tiež mali kontaktovať najbližšie zdravotnícke zariadenie a maximálne dodržiavať pravidlá spoločenských rozstupov a hygienická a ochranná nariadenia. Tieto osoby by mali byť vyšetrené na ochorenie COVID-19 aj choroby močového ústrojenstva.

Červená zóna:
Prítomnosť veľmi vysoké vírusovej nálože v moči (a / alebo patologických zmien spojených s vylučovaním určitých látok, ktoré by za normálnych okolností nemali byť v moči prítomné) znamená závažný klinický nález. Všetky osoby, ktorých výsledky testu sa nachádzajú v červenej zóne, by mali okamžite prejsť do karantény, bezodkladne kontaktovať najbližšie plne vybavené zdravotnícke zariadenia a dodržiavať pravidlá spoločenských rozstupov a hygienická a ochranná nariadenia na najvyššej možnej úrovni. Všetky osoby, s ktorými prišli do kontaktu, je nutné podrobiť rovnakým podmienkam. Tieto osoby by sa mali nechať podrobne vyšetriť na ochorenie COVID-19 aj choroby močového ústrojenstva, aj keď nemajú žiadne príznaky.

Certifikáty k stiahnutiu tu.

Tento test na moč je schválený Európskou komisiou ako možný test na Covid-19 - viac tu.

Kazetu s testom uchovávajte v izbovej teplote, chráňte pred mrazom. Pred použitím nechajte sadu v izbovej teplote (4-30 ° C). Nepoužívajte po expirácii.


Vyberáte test na COVID?

V našom e-shope zaobstaráte kvalitné testy na COVID ako metódou výteru z nosa, tak testy zo slín. Nové v ponuke tiež test zo vzorky moču a testy na protilátky.

Ak neviete, aký typ antigénneho testu zvoliť, prečítajte si náš článok tu.

Predávame iba oficiálne schválené antigénne testy, ktoré možno použiť pri testovaní na pracovisku, pred návštevou kaderníctva či reštaurácie aj na ďalšie účely (podľa aktuálne platných vládnych nariadení).

Všetky testy obsahujú návod na použitie v češtine.

 

Je lepšie výtěrový test, alebo test zo slín?

Antigénne testy zo slín predstavujú menej invazívnú, a tým šetrnejšiu aj obľúbenejšiu metódu odberu. Aj preto sa častejšie používajú pri testovaní svojpomocne, či už doma, alebo na pracovisku. Výtěrové testy ponúkajú podobnú presnosť a výsledok do 10 až 20 minút.

 

Prečo zakúpiť testy na COVID na našom e-shope?

  • široký výber testov niekoľkých rôznych značiek
  • iba kvalitné testy s certifikáciou Ministerstva zdravotníctva
  • testy s rýchlym výsledkom do 10 až 20 minút