Žijete radi naplno? Šport, cestovanie, zábava ale aj veľa práce, sú teraz trendy súčasť našich životov. Bohužiaľ s uponáhľanou dobou prichádza aj väčšia záťaž na naše telo či našu pokožku a čím ďalej tým častejšie sa stretávame s veľkou citlivosťou, ekzémy a ďalšími alergiami. Pre väčšiu ochranu potom skúšame nové a nové prípravky, ktoré by nám život aspoň trochu spríjemnili.

Do kozmetiky sa v súčasnosti pridávajú rôzne prírodné a bylinné extrakty, ktoré sú šetrnejšie pre naše telo. To je už vcelku známa vec, ale počuli ste už o aktívnom striebru? Už naši predkovia ho pre svoje vlastnosti využívali, a s pomocou dnešnej vedy, má oveľa viac pozitívnych účinkov, než si viete predstaviť.

Aktívny striebro možno nájsť napríklad v oblečení, ale aj v kozmetike. Aj my túto blahodarnú striebornú kozmetiku ponúkame, medzi naše najobľúbenejšie produkty patria:

Striebro spomaľuje aktivitu enzýmov, ktoré napomáhajú delenie buniek, a tým bráni ich množeniu. A aký to má pre nás prínos? Má skvelé antibakteriálne čiže bakteriostatické účinky. Stručne povedané, pôsobí proti baktériám rozkladajúcim pot. Ak sa teda aktívne striebro pridá napríklad do materiálu na oblečenie, tak pri nadmernom potení materiál nezapácha. To isté platí u ponožiek s aktívnym striebrom, ktoré sa stali veľmi obľúbeným produktom. Teraz sa navyše vyrábajú aj vložky do topánok s aktívnym striebrom, ktoré väčšina ocenia hlavne v letnom období.

Samé pozitíva nenesie aktívne striebro len v odevnom sektore, ale aj v kozmetike. Najviac ho odporúčajú ľudia s veľmi citlivou pokožkou a tí, ktorí trpia na alergie a ekzémy. Hlavným dôvodom je to, že striebro ničí až 650 choroboplodných baktérií, vírusov, mykóz a plesní. Vedci sa tak využitím striebra vyhýbajú umelo vytvoreným zložkám, ktoré sú pre telo menej odbúrateľné, či majú iné vedľajšie a nežiaduce účinky.

Patríte medzi tých, ktorí sa radi rozmaznávajú? Potom je pre vás spojenie strieborné kozmetiky napríklad s prímesou aloe vera, makadamového oleja, bambuckého masla a ďalších vitamínov, tým pravým orechovým. Kozmetika s aktívnym striebrom pokožku neskonale vyživuje.

V neposlednom rade nesmieme zabudnúť, že v tejto pandemickej dobe pri nespočtu využití antibakteriálneho gélu naša pokožka dostáva, ako sa hovorí, na frak. Skvelým riešením pre tých, ktorí majú citlivú pokožku, môžu byť aj sanitárne gély s aktívnym striebrom či antibakteriálne gély s tea tree, vďaka ktorým máte ruky ako v bavlnke.

A ak sa ešte len chystáte na dovolenku, pribaľte si so sebou tiež 100% prírodné opaľovací maslo Naturetics. Nielen že nezaťažuje životné prostredie, ale je vodeodolné, nezanecháva bielu vrstvu a účinkuje ihneď po aplikácii.